Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 03. 2006.   #84
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
kao prvo, ja ne znam zasto se toliko pozivas na zakon kad si i sam rekao da je ovo Srbija, ovde se zakon i ne postuje toliko, a kao drugo svako ko se iole bavi e-poslovanjem ovde, zna ko su Goran Pilipovic i Goran Anicic.

A sada pitanje za tebe, sta bi ti vise voleo, da ti predaje neki dr,mr,gr,br i sta god vec koji je diplomirao 1955g. i stekao sva ta zvanja tada, da ti prica o internet poslovanju, kako je to nekada bilo(u njegovo vreme) koji nema nista iza sebe sem tih zvanja(ne kazem da je to malo, ali...), ili ljudi koji sada haraju ovde u Srbiji i koji su postigli toliko u oblasti e-poslovanja, koji zapravo imaju o cemu da ti pricaju i iskustvo da prenesu na "mladje" generacije?
Pozivam se na zakon jer je noramalno da se on postuje, nikada ali nikada necu prihvatiti cinjenicu da ovde netreba nista menjati jer je to Srbija i jer smo svi navikli da se sve radi na sumnjiv nacin. To je linija manjeg otpora.

Citat:
A kad si vec kod zakona, da li je po zakonu da te interventna na ulici isprebija pa tek onda pita za licnu kartu? O kom zakonu onda ti pricas?!
A da svi krenemo da pljackamo banke jer drzava nesprovodi zakone ? Gde to vodi?

Citat:
Bokte... Ne bi me čudilo ni da podneseš tužbu...
Da li je moguce da vode niko nece da pogleda "outside the box" ???!
Kako zamisljate da ovde nesto funkiconise i da iam reda ako se na drzavnim skolama i na ustanovama ciji je osnivac i finansijer drzava zakoni nepostuju.

Citat:
To kažeš na osnovu čega? Bili zajedno na takmičenju? Ne kažem da nisi u pravu, ali tvrdnje iznosiš vrlo olako.
Na osonovu toga sto je Camel marka za koju su svi culi a nisam bas siguran da su svi culi za nesto sto su rezultati odredjenih osoba u SiCG.

Citat:
Nažalost, u Srbiji (TM, da te citiram) realno jeste tako... Ti stvarno ko da si pao s Marsa... Misliš da bi ljudima poput GA i GP u nekoj normalnijoj zemlji usfalilo diploma?
Opet pitam da li je to sto zivimo u Srbiji opravdanje da se nepostuju zakoni ?
Naravno da mislim da bi pomenuta dvojica imali diplomu ali diplomu ima jako puno ljudi, neshvatam u cemu je problem da neko ima zvanje ako ima znanje?
I vidim da se slazes samnom da je stanje lose, a sta mislis kako ce se promeniti? Nece sigurno ako se nastavi sa nepostovanjem pravne procedure....
i odredjenih principa...

Citat:
Hoces da cujes kako se nalazi posao u Kanadi, osim ako te ne potrefi? Da, obigrava se oko svake firme gde mislis da bi mogao da dobijes posao, salju se (ili licno odnose) rezimei na sve strane, zove se telefonom, pa se zove opet da vidis, da se kao raspitas da li su pogledali tvoj rezime --- a sve ne bi li ih malo pogurao da te zovnu na intervju i slicno. I to je sasvim uobicajena i normalna stvar. Pa ne kaze se slucajno ovde da je trazenje posla - posao.
Uopste se neslazem sa ovim, iz iskustva ljudi koje poznajem sam siguran da je u vecini slucajeva proces dobijanja posle sledeci:

-objavi se oglas da se trazi ljudi iz odredjene struke
-kandidat posalje CV
-kandidat koji je zadovoljio kriterijume za posao biva pozvan na intervju
-po zavrsenom intervjuu najpogodniji kandidat dobija posao

As simple as that....

Citat:
Da sedis kuci sa diplomom i zivis sa mamom i tatom, za koje sam kazes da 7 meseci rade da zarade 1,200? Dobra ti je logika.
Naravno da ne, poslaces CV i cekati da te pozovu na intervju.

Citat:
Nigde nisam rekao da je sjajno, ne izmisljaj.
Nevidim nigde da sam spomenuo da si rekao da je sjajno.

Citat:
Puno teras pricu oko neceg sto nije strasno. Pa nece Varagic da im dodeli zvanja redovnih ili vanrednih profesora.
Strasno je kada se na drzavnoj ustanovi nepostuje zakonska procedura, i da, na srecu gospodin Varagic ne moze da im dodeli ta zvanja... Ona se nedodeljuju, ona se sticu ...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat