Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2011.   #5
NenadPantelic
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.10.2010
Poruke: 37
Hvala: 17
6 "Hvala" u 4 poruka
NenadPantelic is on a distinguished road
Default

Moja praksa:

TITLE nikad duži od 70 karaktera, kw na početku, brand name ako mi preostane mesta. Analiza keyword tool-a radi gađanja padeža kw-a za domaće sajtove.

URL sadrži istu frazu kao title, koristim srednju crticu između reči.

H1 isti kao title i url.

U prvom paragrafu boldujem kw i trudim se da bude okružen tekstom i u istom padežu kao što je u Title, URL, i H1.

My 5 cents: ako neku semantiku G može da izvuče to je iz title, url, h1 i p (strong). Trudim se da između bude znak jednakosti.

DESCRIPTION - Skoro nikada ne uzimam pasus iz teksta, već pišem teaser tekst za korisnika tako da ponovo pogodim padež prema analizi kw tool-a. Ako ne napišem ništa G će ionako da izvuče snippet iz prvog paragrafa koji takođe sadrži kw. Description pišem tako da mi pomogne oko CRT-a na pretrazi, tj. što reče webarto bar sam ubeđen da mi uspeva

KEYWORDS - tu unosim 4-5 reči. Fora je što mnogi soc. bookmark sajtovi odatle izvlače tagove kad im uneseš url na snimanje. Uglavnom stavim po jedan ili dva kw-a na engleskom za koji znam da imaju dobar PR. Recimo travel, real estate, weddings... zavisno od teme sajta i strane. Fora je u tome što link bude neko vreme featured na tim visoko rangiranim stranama (pomaže oko indeksiranja).

Btw, evo malo kreatvnog razmišljanja oko pisanja Description taga http://explicitly.me/dynamic-meta-descriptions-for-seo
__________________
Learning all the time
NenadPantelic je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje NenadPantelic za poruku: