Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 03. 2009.   #162
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Šteta što se ovde baš ne javljanju oglašivači sa njihovim mišljenjima o ponudi koja vlada na ovom tržištu - možete ih sresti na E-trgovini

Radim neko vreme konsalting za nekoliko oglašivača, i sami oglašivači uviđaju razliku u troškovima za oglašavanja kada se porede konkretno E-target i Google (obično cpc kampanje idu na oba - na Krstarici je još jeftinije, ali ima malo rezultata) - trenutno je E-target i više od duplo jeftiniji za iste efekte reklamiranja.

Još je interesantnija situacija sa ponudom oglasa na domaćim sajtovima - već sam negde napisao da oni koji krenu da razmišljaju o odnosu efekata koje donose i cena koje daju za te efekte, ti će prosperirati u narednom periodu. Razlog je što ove godine fokus većeg broja manjih oglašivača će biti dominantno na direktnim efektima oglašavanja, pa će oni koji imaju ponudu za manje oglašivače imati i više oglašivača.

Tu se samo radi o računici da li vam se isplati da čekate one koji će da daju od 500 EUR na više mesečno, ili ćete imati dovoljno ponuda i za one koji plaćaju mnogo manje po sajtu na mesečnom nivou.

Iskreno, i dalje ne shvatam vas koji imate dovoljne prihode od oglašavanja da formirate komercijalu - da to i dalje ne radite.

Inače, samo na osnovu najava za koje znam - do kraja godine mi ćemo u Srbiji imati sasvim drugačiju ponudu online medija - biće ih bar duplo više nego ovog momenta!
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat