Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 08. 2009.   #26
Betelgeuse
Дејан
Na probnom radu
 
Avatar Betelgeuse
 
Datum učlanjenja: 02.10.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 2
2 "Hvala" u 1 poruci
Betelgeuse is on a distinguished road
Default

Vecina pomenutih stvari je, koliko znam, kod nas predvidjena Zakonom o radu i podaktima, ali implementacija toga u Srbiji je vecno diskutabilna stvar a i nije mi posebno interesantna.
Samo cu reci da neke firme propisuju koliko je radnik duzan da nakon usavrsavanja o trosku firme posluje u istoj. Takodje se primenjuju i klauzule o zabrani rada kod konkurencije vezano za istu tematiku. Sabotiranje radnih procesa od strane radnika? Osim sto je nezreo pristup, takodje je prilicno naplativ kada stvar koja je propisno procesuirana dodje na sud. postoje prilicno dobri mehanizmi da se firma zastiti od radnika. Mozda i previse dobri....
No, ljudi, ja verujem da nema tog pocetnika koji bi dosao u pomenute situacije, a neki profi lik kog firma zaposljava ima pratece reference kao neku garanciju (valjda?!?) pa mislim da neko ko se tako ponasa ne ide putem profesionalnog uspona.
Verujem i da firma koja tezi da bude ozbiljna mora da ulaze u svoje kadrove
Mene i dalje privlaci ona najbezbolnija stvar - volonterski rad. Ja se sam usavrsavam a neko ima koristi od mene. Majku mu, koliko god da fakulteti u ovoj zemlji rade po krs programima, niko nije izasao sa njih potpuno nepismen, a cenim da bi se u razumnom roku od par meseci pomenutog rada covek mogao lepo ukljuciti u pricu koja je aktuelna. I vuk sit i ovce na broju.
(Uh, ova poslednja mi je i samom zaparala ganglije stvaranjem asocijacija koje nisam hteo da postavim takvim, ali ne volim sam sebe da cenzurisem, pa nek ostane )

Edit: Mozda je "volonterski rad" neprikladan termin, ali ne znam kako bih ga drugacije nazvao

Poslednja izmena od Betelgeuse : 05. 08. 2009. u 00:05. Razlog: Pojasnjenje
Betelgeuse je offline   Odgovorite uz citat