Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 12. 2006.   #4
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Nisam ni ja expert, ali nesto znam, a i skoro sam kupio server.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Hardware majstori - pomoc
Šta je Intel Core 2 Duo E6600? Da li je to jače od Dual Xeon ?
Core2Duo je poslednja generacija Intel dvojezgarskih procesora (2 procesora u jednom) koji ne koriste vishe staru NetBridge (ili kako vec bijase) tehnologiju vec neku novu. Uglavnom to je vishe za Desktop ili Radnu stanicu, a manje za server (mada se moze i u serveru ladno staviti).
Uglavnom, sto se serverskog aspekta tiche, nije jache od Dual Xeon-a, cak mislim da nije jachi ni od Single Xeona.

Citat:
Kako upoređujete to sa AMD Athlon64 X2 4200 ?
Pa recimo da je noviji od X2 i da je "jachi" (uslovno receno).

Citat:
Ili sa Inter Xeon EM64T ?
To je poslednja generacija Xeon procesora, a oni bi se dali uporediti sa Opteronima od AMD-a.

Savjetovao bih ti da uzmes gotov server, mozes i jeftino da prodjes, a to je opet gomila hardware-a koji radi sigurno, pouzdano i prebolovao je djecje bolesti. Od servera se ocekuje ipak pouzdanost i neprekidan rad sto ne smijes zanemariti.
Predlozio bih ti (buduci da tu jedino imam iskustva) HPov ML ili DL seriju.
Ja sam recimo DL 380G4 bez diskova uzeo za 1.5K Euro, uzeo jos 4 diska i mogu ti reci da masina leti. Unutra je Xeon EM64 (moze jos jedan da se uvali), 2Gb rama (prosirivo do 12) i 6 mjesta za SCSI diskove.
Imas varijantu i sa SAS diskovima i tad ih stane 8, ali meni buduci da imam jos jedan DL 360G4 sa 2 SCSI diska je to vishe odgovaralo zato da imam iste diskove u obe masine (spare parts).

Uglavnom, kod njih imas dobar support, kod takvih stvari imas i godinu dana garancije 'on site' (oni dolaze i popravljaju) i slicno.

Sad, ti si u BG, serveri su ti u DE, ne znam kako kontas da to izvedes.

Uglavnom oko HP-a, ako ti sta bude trebalo, mogu pomoci, buduci da sam zadnja 2-3 mjeseca intenzivno u tim vodama (da ne kazem sranjima, nije sve tako blistavo). Imam i Switch od njih, autoloader 72x10....
misk0 je offline   Odgovorite uz citat