Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 12. 2006.   #8
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Samo da dodam da C2D E6600, koji je blues naveo, ima 4 MB keša, tako da po tom pitanju Xeon nema prednosti. Inače, C2D već bez problema može da se nađe u serverima, baš za dedicated server hosting.

Xeon je više za servere, ali iz razloga koji su ljudi već naveli - ako nameravaš da imaš više procesora na ploči. S obzirom da C2D već ima 2 jezgra, vidi sam da li će ti to trebati..

Ukupno, cena bi trebala da je na strani C2D u odnosu na Xeon, tako da bi ja uvek išao sa ovim što je jeftinije. Mislim da za Xeon treba i skuplja memorija i skuplja ploča, a prednosti, ukoliko je jedan procesor na ploči, nema u odnosu na Core 2 Duo, bar po testovima koje sam ja video (npr. C2D E6600 (2.4 GHz) vs Xeon 2.33 GHz).

Sigurno je i brži i to za klasu od praktično bilo kog AMD X2, uključujući i taj X2 4200.
Opteron, nemam pojma.

Vidi, u toj ponudi i ne nude Single nego samo Dual Xeon (2 procesora), verovatno jer je C2D bolji izbor od Single Xeona, pa je verovatno malo zainteresovanih za isti (Single Xeon).

Tvoja muka, kad su Core 2 Duo i Xeon u pitanju i nije koji je bolji, nego koliko procesora ti treba. Ako misliš da je jedan procesor dovoljan (sa 2 jezgra) onda imaš samo C2D, a ako trebaš više procesora onda imaš samo Dual Xeon.

Ako planiraš ostati na jednom procesoru (sa 2 jezgra) moj glas bez rezerve ide za E6600.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 12. 12. 2006. u 09:33.
degojs je offline   Odgovorite uz citat