Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2006.   #64
g@rfild
novi član
Na probnom radu
 
Avatar g@rfild
 
Datum učlanjenja: 12.03.2006
Poruke: 21
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
g@rfild is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za g@rfild
Default

Citat:
Hvala na linku. Pises da je akcija 1 evro - 1000 prikazu skupa a postavis taj PDF cenovnik. Ako si pogledao cenovnik videces da je tamo cena za 100 000 prikaza za baner 468x60 u opsegu od 1380 do 2690 evra!? O cemu mi pricamo. Svi koji misle da je ovo skupo za ovaj tip sajta mogu da pogledaju i ponude drugih sajtova. Na primer, na Serbiancafe-u oglasavanje putem rotacije za 100 000 prikaza kosta 140 za staticne i 210 evra za animirane banere.
ako si pazljivo citao moj post napisao sam da je za hrvatsku a da ne pominjem sloveniju to preskupo i bice gusto kada taj trend dodje i kod nasi da mi se oglasavanje po zakupljenim prikazima u opste ne dopada. Meni je ta Akcija da za jedan euro imas 1000 prikaza skupa i ne isplativa. Prvo vas sajt je prenatrpan banerima tako da se sama aktivnost bannera malo smanjuje ali nema veze. Imao sam ranije iskustvo sa vasim sajtom i nije doneo zeljene rezultate ali ok.
Za mene je dobar respond npr. za 500 k prikaza oko 5k klikova ali mislim da je to nerealno ocekivati. Zato mi je bolje da uradim kampalju sa recimo 5 sajtova koji su isto poseceni, tako da kampanja bute raznovrsnija i da mogu bolje da gadjam ciljne grupe a da budzed bude isti ili manje nego za vasu akciju.
Citat:
a sajt za polaganje kompjuterskih kurseva neces reklamirati na Bureku
meni se pokazao kao ok, npr ne znam da li je neko od vas cuo za sajt slicnog naziva kao serbiancafe , tu je npr. reklama skoro za dz. a ciljna grupa mi je bila dijaspora i pokazao se npr. kao veoma odlican , i par prodaja tj. zaradu od nekoliko stotina eura.
Ne kazem da reklama na B92 je greska ili bilo sta lose nego ako vam se uklapa u budzet ok a ne da sve pare odu samo na jednu akciju . Ima i boljih opcija a tu je naravno i google addwords. Pametno ulozenih 300 eura u google addword imace korisniju kampanju nego banner advertising na vecini sajtova.
Citat:
Znaci, napisi mi molim te sta je za tebe zadovoljavajuci CTR i CPA. To bih voleo da cujem i od drugih na forumu. Cisto me zanima da uporedim sa statistikama koje imaju nasi klijenti koji se oglasavaju u akciji 1 evro - 1000 prikaza.
Ajde ti napisi statistike akcije 1 evro 1000 prikaza, pa mozda nas razuveris i dobijete jos korisnika. U svakom slucaju ovo je ok akcija sa vase strane i nadam se da necete stati na ovome.
pozz

Poslednja izmena od g@rfild : 27. 12. 2006. u 17:48.
g@rfild je offline   Odgovorite uz citat