Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2010.   #14
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic: @jablan: namespace je super dodatak, jedino je IMHO debilno sto su izabrali backslash. I da ne ispadne da pljujem po OOP pristupu, interfejsi su ok za velike projekte tipa Zenda, kao i cela ta OO hijerarhija, samo IMHO treba to raditi sa mozgom i prakticno, da pomaze, a ne da bude objekata radi...


@maxmagnus: a sto ne bi spojio zadnja 2 dela? Meni to deluje kao najlogicnije... Zend\Controller\Dispatcher\ a klasu nazoves Dispatcher_Interface, pa ce ti onda posle biti class Moj_dispatcher implements Dispatcher_Interface {...} sto je prilicno jasno

EDIT: @maxmagnus: izvini nisam video tvoj odgovor odmah, a i delom sam vec napisao Jablanu iznad: ne kazem naravno da je OOP los, samo da ljudi, narocito kad dodju iz drugih jezika kao java ili C++ ili sveze sa faxa imaju tendenciju da naprave sistem koji je nepotrebno komplexan (za ono sto php obicno sluzi). A sto je sistem kompleksniji to vise do izrazaja dodju propusti u arhitekturi, pa onda bude nocna mora dok prvo pohvatas kako uopste cela stvar radi, a posle gubis vreme trazeci po stablu nasledjivanja koje metode gde postoje, u milion fajlova, i na kraju umesto da bude lakse i brze za razvoj bude bas obrnuto, vecinu vremena trosis rvuci se sa manama sistema. I postoji problem sa performansama, jer je php spor u radu sa pozivima funkcija generalno, a posebno metodama koje su zakopane u parent klasama... funkcije koje pozivaju funkcije su ok, ali ako imas 10 nivoa konstruktora koji pozivaju parent konstruktore (uglavnom reda radi, samo proslede argumente), to je po meni suludo, sem ako mi daje neku vrednost u radu zauzvrat (a uglavnom ne daje, tipa svaka "medjuklasa" koja je nasledjena samo jednom je visak, a ljudi prosto obozavaju da naprave apstrakcije koje nikada nece koristiti)...

naravno to je stvar dobrog projektovanja, da se balansira ono sto je lako programeru da napise i ono sto je lako masini da izvrsi, i svi ti problemi mogu da se izbegnu, samo ljudi (vrlo) cesto to ne uspeju jer se previse oduseve kompleksnoscu svog koda... imao sam priliku i da ja parvim tu gresku, a i da radim na tudjim velikim projektima kojima je to kamen oko vrata, a inace su ih pisali vrhunski programeri...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 28. 12. 2010. u 01:23.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat