Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 05. 2008.   #10
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
оно што мени треба је на нивоу једноставног UML дијаграма са неколико класа у агрегацији или асоцијацији
Pa ako ti treba nešto jednostavno --- LINQ to SQL bi mogao da bude više nego dovoljan, plus je lepo integrisan u VS 2008.

Inače, ako ti nije žurba, ja bih ti opet savetovao sa sačekaš na ADO.NET Entity Framework. Mislim da je to već u beta 3 fazi, što znači nije daleko od gotovog, a nema sumnje da će imati odličnu podršku kako MS-a (VS, MSDN, itd), tako i svih ostalih (knjige, blogovi, 3rd party dodaci, itd). Razmisli i o tome ako budeš trebao zamenu ili dovodiš novog programera - koliko ih ima poznavanje tog TA, a koliko će imati iskustvo sa ovim, itd.

Pre nego požuriš, možda da pogledaš neki video o istom, upravo su objavili nešto po tom pitanju: http://www.novetehnologije.com/ShowN...materijal.aspx

(Što se tiče LLBLGEN-a, ja lično ga nisam koristio, ali sam čuo dosta dobrih kritika, ne bih to ocenjivao kao slabo zato što košta samo $230. Malo li je? Mislim, danas se mnogo kvalitetnog softvera dobije besplatno.)

Screenshot je Entitiy Framework..
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	Untitled.jpg
Pregleda:	638
Veličina:	62,8 KB
ID:	557  
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 22. 05. 2008. u 02:09.
degojs je offline   Odgovorite uz citat