Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2006.   #1
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default Model baze - mala pomoc - sugestija

pozdrav,

interesuje me vase misljenje o modelu baze za sportska takmicenja, konkretno u ovom slucaju radi se o kosarci...
interesuje me sljedece:
- treba da napravim sistem koji ce omoguciti unos utakmica(u okviru toga rezultat, pojedinosti itd). naravno u odvojenoj tabeli bi bili podaci o svakom klubu..

e ono sto je meni interesantno jesu tabele(poredak) na pojedinim ligama pa me interesuje na koji nacin to realizovati ja sam u nekom projektovanju dosao do dva rjesenja pa me interesuje vase misljenje:
1. unosenje utakmica se unose podaci u tabelu utakmice i na osnovu podataka iz tog unosa update-uje se unaprijed kreirana tabela lige
2. u okviru tabele utakmica postavljaju se polja liga, sezona i kada je potrebno
ispisati tabelu(poredak) pravi se neki tip view-tabele sa malo slozenijim querijem (broj utakmica, broj pobjeda poraza, bodovi itd..)

realno ovo ne predstavlja neki problem ako se radi o jednoj ligi medjutim ja imam slucaj da imam vise liga...

i jos jedno pitanje vezano za tabelu(poredak) u principu u toku takmicenja tabela se formira na osnovu bodova i kos razlike, medjutim u slucaju play-off a
potrebno je formirati poredak u odnosu na medjusobni susret dve ekipe tj. kos razliku iz te dve utakmice.. konkretno me interesuje na koji nacin ovo rijesiti da li dodavanjem nove tabele sa podacima o mecevima izmedju dvije ekipe ili nekim pomocnim querijem...

nadam se da sam bio jasan..
hvala
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat