Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 01. 2006.   #6
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bokacbl
ok hvala na odgovoru,

interesuje me jos jedna stvar na koji nacin formirati tabelu utakmice zbog sljedeceg problema - odnosno relacija:
utakmica ima vise klubova(2)
utakmica ima vise sudija(3) - razmisljao sam o rjesenju utakmica - sluzbena lica i da tabela sluzbena lica koja sadrzi id utakmice, i id sudija po poljima npr. prvi sudija, drugi sudija, treci sudija.
u principu sve se veze na tabelu utakmice jer ona ima dosta polja: ko je igrao, rezultat, sudije, komesar, podaci o utakmici, primjedbe ekipa, kazne prema ekipama(za sta tek treba da napravim koncept jer na nekim utakmicama ekipe mogu biti kaznjavane novcano, sto bi trebalo vezivati na neki racun kluba..)
pa me interesuje da li praviti sto veci broj tabela koje bi sadrzale ovakve podatke ili kreirati neke querije ili table view..
U tabeli "utakmica" možeš da imaš složeni primarni ključ koni mogu da čine ID_TIM1 i ID_TIM2 (dvostruko referenciranje tabele timova) i recimo vreme odigravanja. Ovo ti je dovoljno za ključ, ostale atribute kao npr. sudije nadovezuješ u istu tabelu (ovde ne moraš ići u dalju normalizaciju).
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat