Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 12. 2009.   #84
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Ako sam dobro razumela, a i da rekapituliramo:
ovaj projekat treba da se obraca stranicima, i da im predstavi najlepse i najbolje od Srbije, i da ih i navede da pozele da posete Srbiju. Srbiju treba da pokazemo kao dinamicnu, zivu, autenticnu, savremenu sredinu i destinaciju u ovom delu Evrope.

Sto znaci da ovaj projekat treba da ispuni ciljeve koje bi Turisticka organizacija Srbije i Ministarstvo za turizam u normalnim uslovima trebalo da imaju kao svrhu svog postojanja.

Sam naziv sajta bi trebalo da bude pamtljiv, afirmativan i da nosi u sebi pozivnu notu. Sam sadrzaj ce u daljem radu da se optimizuje za relevantne kljucne reci.

Evo mojih razloga zasto smatram da dva predlozena naziva sa najvecim brojem glasova nisu odgovarajuce resenje:

1.trueserbia.com (prava srbija) ima direktnu asocijaciju da postoji i ona koja to nije. Mene ovo asocira na "do sada ste dragi stranci imali losu i pogresnu predstavu o nama, iz medija, sa CNN-a, itd, e sada cemo da pokazemo da mi nismo zaista takvi, i tako dalje ..."
Ima i politicku konotaciju, a i podseca na ono "ispravljanje krive drine", a zapravo ne daje nikakav "hint" o cemu bi moglo da se radi na sajtu, niti je pozitivna poruka "all in all".

2. Feeling Serbia (osecajuci Srbiju, hm, pa ne zvuci bas dobro) ni na engleskom ni srpskom.

Sto se prideva tipa lovely u lovelyserbia (ljupka srbija) i slicno tice, jednostavno pridev "lovely" nije dovoljno jak, to je jedna od onih gotovo neutralnih reci kad je nesto ni ovo ni ono, pa kazemo ljupko, sarmantno, a zapravo nema neki odredjeni pravi kvalitet koji ga cini prepoznatljivih, jedinstvenim.

Jos uvek se secam reklame Incredibleindia.org na CNN-u, iza koje stoji njihovo Ministarstvo turizma, ako se ne varam, koja je bila pozitvina, lako pamtljiva, i pratila ju je lepa melodija. Ali ja sam zapamtila i web adresu.

BTW incredibleserbia.com je slobodan

Evo nekih od mojih predloga od najomiljenijeg pa nadole (slobodnim esktenzije upisane), pretpostavljam i da su .rs domeni za ove nazive slobodni.

Ja bih isla i sa org eksenzijama. LJudi i ovako nece ukucavati ceo domen, vec ce ukucavati kljucne reci, a kada dodju na domen, red je da on ima lepo i mocno ime, a ne neko defektno, SEO uslovljeno.

1.welcometoserbia.org
2.incredibleserbia.com (jos uvek slobodan, ako ga ne registruje danas neko ko ovo bude citao)
3.beautifulserbia.
3.enjoyserbia.org
4.exploreserbia.org
5.discoverserbia.
5.magicalserbia.com
6.tourserbia.org
7.holidayinserbia.org

I neki predlozi koji su pomenuti na forumu i koji mi se svidjaju:
1.uniqueserbia.com
2.cometoserbia.com (jeste malkice direkno)

tasteserbia nije ispravno, ali tasteofserbia moze.
Sta fali net domenima?
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Jelena Mickic za poruku: