Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 02. 2007.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić
Ne verujem da će se browseri buniti i praviti probleme, samo mi nije jasno čemu sve to?
Jednostavno mi se čini kao OK rešenje. U jednom prelazu dodaš svu potrebnu fukcionalnost koju browser ne pruža. U REST priči method za linkove ima smisla pošto se ne izvršavaju sve akcije kroz GET. Jako često koristim confirmation dijaloge što podrazumeva da dodajem inline JS. Takođe, često imam potrebu da se najobičnije dugme ponaša kao link (tj. da redirektuje na određenu stranicu kada se klikne na njega) pa mi u tim situacija href atribut radi posao.

Kompletna ponta je da vidim da li ima nekih razloga protiv korišćenja nekih opštih atributa u situacijama gde mi se njihovo korišćenje čini logičnim, ali nisu implementirani direktno u browser (href za button, da su linkovi i dugmad "svesni" da treba da traže confimartion pre nego što proslede akciju, da mogu da upravljam metodom kojim se zahtev prosleđuje itd).

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Jedina zamerka na ovo tvoje je sto se ne degradira bas najbolje, kad nema JS-a nemoguce je uraditi bilo sta...
U pravu si, ovde ću morati nešto da smislim. Npr, ako nije submitovano kroz post ispisujem confirmation dijalog pomoću klasičnog <form> taga sa Yes i No buttonima ili tako nešto.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat