Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 06. 2007.   #31
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Od kada se bavim community sajtovima imao sam prilično često priliku da raspravljam o tome "šta je čije i na šta ko ima prava". Ono što najčešće nisu mogli da shvate je da im to što plaćaju pristup ne daje za pravo da rade šta hoće. Da bih im plastičnije objasnio, poredio sam sa kupovinom karte za autobus, to što si je platio ne znači da možeš da pišaš po podu.

Elem, od ovoga što sam pročitao najbliži sam ovome što reče degojs (valjda?) da kada vidiš nekoga da obija sef nećeš da ga pitaš da li obija sef ili samo testira sigurnost. Mislim da za početak treba odvojiti bar 2 zarličita slučaja

1. Kada korisnik "slučajno" otkrije grešku, preko operacija na strani
2. Kada korisnik "traži" grešku i pokušava razne exploite.

To može da se uporedi sa:
1. Kada ti komšija pozvoni na vrata i kaže "mister, ostala su ti otključana vrata od stana"
2. Kada ti komšija gura kalauz u bravu, pa ako ne prođe - pokušava sa širim arsenalom.

Kao što autobus nije vlasništvo putnika koji se voze tako i web sajt nije vlasnistvo clanova koji ga posecuju. Ne vidim tu ništa problematično.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat