Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #36
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se da ce to biti i real time web, mozda ce to i biti najveca snaga FB, iako i dalje mislim da to nece biti najveca snaga FB (barem ne iskljucivo kao takva da se dodje do neke zeljene informacije u realnom vremenu vec nacinom na koji je prezentovana) vec tzv. brand konverzacija i socijalno oglasavanje gde ti npr. o stvarima koje te zanimaju kao npr. najnoviji film neces dobiti kao sada na Googleu vec ces brzo i lako videti sta oni kojima verujes misle o istom. To je jedna oblast.

Naravno, ne treba zaboraviti FB Connect koji implementiraju sve vise biznisa a cuo sam da je Google podrzao neki novi open standard koji treba da bude univerzalan (nije OpenID).

Aplikacije jesu jako bitne zajedno sa samom platformom jer omogucava drugim kompanijama da zive samo od FB i jos od par drustvenih mreza. Naravno, mnoge aplikacije jesu trash ali kada kazem aplikacije ja smatram pod tim i social gaming a pogledaj samo za proteklih 1-2 godine kakav je biznis izgradjen kod kompanija Zynga, Playfish, Playdom... Oni jako puno zaradjuju od FB.

Ne mislim da je Twitter sam po sebi revolucionaran, mislim na sam model Sta radis sada jer koliko mi je poznato oni cak nisu ni prvi to pokrenuli. Revolucionaran jeste real time web ali trenutno Twitter prilicno manjka u dodatnim alatima. Nedavno su postavili pretrazivac za tweetove ali mi se cini nakon sto sam uradio neke pretrage da mu treba jos usavrsavanja da pokaze sve rezultate i na pravi nacin da odvoji bitno od nebitnog. Za Twitter se moze reci da je "kompanija koja obecava".

Citat:
Originalno napisao igors Pogledajte poruku
Ne bih se slozio da je snaga FB-a u aplikacijama. To je mozda bio slucaj pre 1-2 godine kako su aplikacije bile "driving force" za sirenje FB-a. 99.9% aplikacija ne sluze nicemu i samo spamuju i zagadjuju user feed i ja mislim da ce to biti najveca prepreka FB-u da udje u domen realtime searcha na onaj nacin na koji to trenutno radi Twitter. Aplikacije generisu previse suma i djubreta.

Zar ne mislis da je twitter sam po sebi nesto revolucionarno?
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 19. 08. 2009. u 13:17.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat