Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2012.   #3
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Možeš napraviti tako što ćeš fiksno (fixed) ili apsolutno (absolute) pozicionirati a (link) elemenat i dodeliti mu dimenzije 100%x100% ili one koje su potrebne, a sliku postaviti za background, i taj link postaviti na početak ili kraj body elementa i podesiti z-index linka i ostatka sadržaja. Mislim da sam na nekom sajtu video da je bilo odrađeno iz dva dela, posebno za levi / desni prazan prostor, slično kao i ovo gore sa pozicioniranjem.

Ili možeš napraviti layout sa 3 kolone, levo i desno postaviš reklame a u sredini tvoj sadržaj.

Ili možeš sliku postaviti kao pozadinu body ili nekog drugog elementa (wrapper), pa pomoću JavaScripta na click događaj menjati lokaciju (silmulirati link).

A što se tiče veličine prostora, za to ne znam, odgovoriće neko drugi, verovatno zavisi od širine tvoje stranice i rezolucije ekrana, odnosno širine prozora browsera posetilaca sajta, kako bi većina videla reklamu.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat