Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 06. 2007.   #6
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
heh, za ovakve stvari odavno postoji flash, mozda ga ti ne koristis ali ima nas dosta
Rešava on problem, samo koji?

Tj. upotrebom Flasha si dobio još jednu tehnologiju, još jedan jezik pored onog što sam gore naveo. Mašala.. Dalje, nekako mi se čini da se Flash, iz nekog razloga, koristi za reklame i to je to, manje više (dobro, poneka cool animacija, itd). Ovo ima malo veći potencijal, čini mi se: aplikacije.

Dalje, možeš li da pokreneš svoju aplikaciju, staviš break-point na server side kod, a drugi na klijent-side i da to radi, a sve u istom jeziku, istom okruženju..? Malo teže, zar ne?

I pazi: možeš da koristiš C#, VB, ali i (Iron) Python, (Iron) Ruby.. sve na serveru i klijentu, možeš da mešaš jezike, itd.. A možeš i dalje da dodatno komuniciraš i sa JavaScriptom na klijentu, naravno. O da, izgleda da će JavaScript moći da se koristi i za server-side i za Silverlight. Dakle, možeš da specijaliziraš 100% u JavaScriptu i koristiš ga za sve.

Kako to nije bolje od onog što danas imamo?

Biće šteta ako se "ne primi" pogotovo pošto plugin ima za IE, FF i Safari, a koliko mi je poznato onaj Miguel de Icaza radi na portu za Linux ("Moonlight").

Citat:
Felx bar radi i pod linuxom A ovo M$-ovo ne ...
Ne radi ovo ni na C64 i Amigi.. so what? Pročitaj gore vezano za Moonlight.

A i nije svima ciljna publika ona sa interneta. Ja radim na aplikacijama koje se koriste na intranetu.. tako da znamo da je na klijentima Win i nema problema u tom slučaju. Takvih primera je mnogo.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 06. 2007. u 16:37.
degojs je offline   Odgovorite uz citat