Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 02. 2008.   #113
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
cim instaliras Vistu prvo upozorenje koje dobijes je da nemas instaliran antivirusni software zar ne!?!?! Plus i sam MS je krenuo u antivirusni business (OneCare) ...
Jeste, Windows se prodaje i obicnim korisnicima koji ga ne poznaju tako dobro. Smatram da populacija DPT-a nisu obicni low-knowledge korisnici.

Citat:
Sto to sve ako ti slobodno mozes da koristis windows bez antimalware-a? samo se proglasis obicnim korisnikom ili poazljivo gledas sta klikces ... Stvarno mislim da je to reci zestok spin zone ... Sa tvojim znanjem windowsa verujem da se ti konkretno neces zaraziti malware-om tako lako ... al jedna lasta ne cini prolece valjda ... isto tako ako uzmes pa lockujes uz pomoc privilegija korisnika na jedan folder gde sme samo da pise, to ne cini valjda windows bezbednim!?!? Ne znam sta da kazem na to ...
Ko je pricao o tako drasticnim mjerama? Je'l veliko ogranicenje ako si Power User i instaliras tacno odredjene i provjerene aplikacije (poznatih proizvodjaca, legalnog porijekla i slicno) pod admin privilegijama?
Da li tebi treba AV da bi se rijesio nekog virusa? Kako bi se rijesio nekog 0day virusa? Cekao bi update a? Ok, vecina classic korisnika Windowsa bi tako uradila, slazem se.


Citat:
Da li je Mac trenutno bezbedan samo zato sto imaju 6% trzista ne znam i ne zanima me ...
Tako je najlakse
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misk0 za poruku: