Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2009.   #4
Mixa032
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.01.2009
Poruke: 14
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
Mixa032 is on a distinguished road
Default

Ja sam za

Zasto cekati njih? Neko od strucnih ljudi sa ovog foruma trebalo da razmislja na tu temu, ako uopste imaju zelje da se "bore" sa "neznanjem" polaznika kursa

Mislim da kod nas jos uvek nije moguce organizovati obuku tipa: "ja nemam pojma nista, a hocu da naucim da pravim sajt" Kao sto si vec rekla gradivo je preobimno, i nemoguce je to prilagoditi nekom optimalnom vremenskom periodu. Da bi nekog ko nema pojma naucio samo "osnove" HTML/CSS i Photoshop (oblasti koje web designer treba odlicno da zna) treba veliki fond casova, pa mislim da bi tako nesto pre moglo da funkcionise na nivou skole koja se radovno pohađa.

Sa druge strane usko specijalizovani kursevi mogu da upotpune znanje onih osoba koji vec imaju vise od osnovnog poznavanja navedenog, ubrzavajuci sticanje onog znanja za koje bi polaznicima trebao duzi vremenski period da savladaju sami.
Tu prvenstveno mislim na onaj deo kada neko ima "srednjeg" nivo poznavanja oblasti, a treba da predje na "srednji-napredni" i kasnije "profi" nivo.

Samim tim kursevi bi bili 100% efikasni jer bi svako dolazio na one kurseve u oblastima u kojima ima "slabije" znanje.

P.S. A opet gledajuci sa druge strane program sa http://webradionice.com/ mislim da je jedan dan malo za wordpress + jquery. i dalje deluje kao opsti kurs, citiram:

"08:45–09:45 WordPress: Teoretski uvod i izrada koncepta projekta" Onoga ko se bavi web designom sigurno ne interesuje teorija i kako se instalira wordpress (to je bar lako), vec konkretni primeri kako se dizajnira, problemi i sl. zar ne?

Ja sam vise za kurseve tipa:

"CSS - IE, opera, chrome bugs"
"Photoshop - pen tool"
"Photoshop - manipulacija kanalima" i sl.

Poslednja izmena od Mixa032 : 22. 10. 2009. u 13:44.
Mixa032 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Mixa032 za poruku: