Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2006.   #33
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
preko strong-typed jezika gde brines o tipovima podatka
Pa samim tim što, kako ti reče, PHP i Perl imaju različite operatore za sabiranje brojeva i lepljenje stringova i uredno prijavljuju grešku --- i tu vodiš brigu kog je šta tipa, zar ne? Dakle, ne vidim da si baš oslobođen tog "mozganja".

Druga stvar, pre si kao primer naveo onu neku raketicu što je pala, a sad se ipak ograničavaš na web. Nije baš isto

Citat:
Loosely typed jezici su meni nekako sledeci korak u evoluciji ka visim jezicima, od asembler pristupa gde brines o svemu, preko strong-typed jezika gde brines o tipovima podatka, ka sistemu gde ti programiras logiku, a kompajler brine o ostalim detaljima...i samim tim su, IMHO, napredniji pristup...
Mislim da grešiš. Ovakva striktna provera se traži. Zar bi dobili kolekcije gde se proverava tip podataka koji se stavlja u kolekciji u novoj verziji Jave i .NET (pre nisu imali tu proveru, već je sve išlo kao Object, pa se kasnije radio kasting)?
O da, za kraj, što se brzine razvoja tiče mislim da i tu grešiš. Kod strongly typed okruženja, kompajler će upravo umesto tebe da uhvati gomilu sitnih greščica (od najobičnijeg krivo otkucanog) do onih većih i time sebe oslobađaš da misliš o tome, itd, itd. Stvarčice kao intellisense da ne pominjem. Rekao bih da loosely typed jezici omogućuju brži razvoj sve dok projekti nisu veći i komplikovaniji.


Ajd dobro, od mene dosta da ne počnemo da tupimo
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 12. 01. 2006. u 23:00.
degojs je offline   Odgovorite uz citat