Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2007.   #42
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dobro kaze boccio, generalno ne mozes da radis istim intenzitetom 8 sati. I ti sada uzmes recimo 1000 eur za sajt koji napravis za recimo 2 nedelje. Kada bi racunao, ti si naplatio 2 nedelje x 5 radnih dana x 8 sati = 80 sati ukupno 1000 eur, znaci 12.5 eur sat.

Ali... Ti nisi radio svih tih 10 dana, vec si jedan dan radio 7 sati, drugi dan 1 sat... racunica je oko maksimalno 50% efikasnosti. Znaci objektivno ti si uzeo 25 eur / sat.

A kada kazes klijentu "moj sat je 25 eur" on izracuna da ce 2 nedelje kod tebe da ga kosta 2000 eur i ode nadje indusa da radi za $2 / sat, pa makar mu radio i 3 meseca. Zato ja nikada ne naplacujem sat vec trazim cenu u totalu, a ja onda rasporedim svoje sate u odnosu na trazeni rok.

Sad sam pricao sa jednim likom "odande", kaze covek da ne zna prosecno ali je radio sa likom koji uzima $75k godisnje, znaci to je oko $6250 mesecno. Freelanceri uzimaju vise na sat ali manje godisnje u totalu.

Ja sam se jedno vreme "druzio" sa nekim slikarima, i kada ga pred drugima pitas "koliko ti kosta ova slika", kao iz topa kaze 5000, 7000, 12000 .... sta god... ali kasnije pridje i sapne ti "dacu ti za 200 eur, ali ne smes nikome da kazes koliko si je platio".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat