Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 08. 2009.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Twitter - besmisleno brbljanje?

Odavno nismo imali neki flame war ovde, pa mi malo nedostaje da razbijemo ovu letnju monotoniju. Elem, Blic prenosi BBC koji tvrdi da je 40% poruka na twitter-u besmisleno brbljanje, po istraživanju američke agencije "Pear Analytics".

Kažu da su u istraživanju podelili poruke na 6 grupa:

besmisleno brbljanje (tipa "jedem sendvič") - 40,5%
konverzacija - 37,5%
vesti od opšteg interesa - 8,7%
lična promocija - 5,85%
SPAM - 3,75%
Vesti - 3,7%

Prvo, moram da kažem da ako je tačno da je samo 3,75% poruka SPAM, onda je to veliki uspeh za twitter.

Zatim, na konverzaciju otpada veliki procenat, što je generalno i smisao ovog sajta, tako da i to predstavljam kao uspeh. Opet, oni tvrde da je namena ovog servisa u stvari "prenos informacija od opšteg interesa", pa ako je tako - onda je twitter žešće omanuo, ali opet, videli smo dosta primera kako se jedan sajt namenjen za neku određenu stvar, tokom vremena pretvori u nešto sasvim drugo i doživi veliki uspeh (ko je rekao facebook?)

Opet, računajte koliko vremena provodite na ovakvim sajtovima (sigurno posećujete još neke SN sajtove) i ako 50% vremena otpada na besmisleno brbljanje, spam i slične gluposti - koliko vremena vam to oduzme u toku dana.

Upravo sam video na FB status poruku "almost there" (poslatu sa mobilnog telefona ?!?!?!?). Prvo što se ne zna na šta se misli. Drugo, šta nekoga briga što je neko "almost there"?Ako klasifikujemo to kao besmisleno brbljanje, i izračunamo da svaki put kada odete na vaš profil nađete bar 5-6 takvih poruka, jednostavno se ne isplati imati profil na takvom sajtu.

Takođe, primetio sam da dosta ljudi koristi te sajtove, kao i forume (čak i ovaj forum) samo kada treba da odradi neki besplatan marketing. To je po meni ne samo zloupotreba servisa, što je manji problem, već i maltretiranje i iskorišćavanje ljudi koje nazivaš "prijateljima".

Eto, ja toliko...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku: