Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 02. 2009.   #85
adnanp
novi član
 
Avatar adnanp
 
Datum učlanjenja: 04.02.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
adnanp is on a distinguished road
Default

Obecao sam gosp. Aleksandru da cemo nastaviti diskusiju javno, kako bi culi i misljenje drugih.

Jos u doba wiimarketinga nasao sam sajt webgazda, kao i urbae, te odlucio da pored google-a dam sansu i domacem provajderu usluga ads. procitao sam tadasnje uslove koristenja i poceo sa koriscenjem na jednom od svojih sajtova na kanal sa malim brojem dnevnih prikaza. U to doba klik na google-u i klik na webgazde je bio u prosjeku skoro iste vrijednosti. necu iznositi impresije niti broj klikova, samo cu reci da se radi o godisnjoj statistici.

Na isti broj impresija, google je generisao 3,5x vise impresija i zaradio vise od 6x vecu zaradu. U medjuvremenu je "webgazda" promijenio i "gazdu" i pravila, da me prije toga niko nije obavjestio o tome. google vrsi takodjer izmjene na tos-u ali uvjek redovno obavjeste svoje korisnike. takodjer banka koja po ugovoru zadrzava pravo na povecavanje kamatne stope, uvjek obavjesti korisnike o promjeni. da ne govorim o manjoj cijeni klika, te potencijalnoh malverzaciji sa klikovima jer je nemoguce da google text adsima generira 3,5x vise klikova od webgazde koji ima puno ljepse i privlacnije banere. logicno bi bilo da je situacija obrnuta. takodjer sa jam oglasivac ih BIH, te su mi nametnuti dodatni porezi od skoro 50% ukljucujuci bankovne troskove (koje je google unaprijed ukalkulisao za strane gradjane) o kojima uopste nisam bio unaprijed obavjesten, te to vise nije 6x manja zarada u uporedbi sa google-om nego cak i 10x u zavisnosti od zarade. dakle oglasivaci van srbije, umjesto da vam google ispati 500eura, "gazde" ce vam trebati isplatiti 50eura, koje necete nikada dobiti jer je minimum 100eura, ili ko zna koliko je u ovom momentu pisanja.

Zamislite scenario:
Dodjete na sajt a tamo pise, minimalni iznos za uplatu je 1'000'000$ U tom momentu teoretski sav novac koji su partneri zaradili postaje njihov. Ali ljudi, u cemu je problem, oni "zadrzavaju pravo" da urade. Dakle da nepovratno uzmu sav vas do sada zaradnjeni novac.

Moj prijedlog da cinjenice objelodanim na forumu, kako bi culi misljenje drugih gosp Aleksandar je smatrao prijetnjom. Zasto gosp Aleksandar smatra da je prijetnja objelodanjivanje fakti ?
Mozda ovaj citam post ne ide u prilog gazdama ali to je njihov njihovog poslovanja, ja samo navodim svoja iskustva i sta je tu lose ? Kolega Aleksandar mi je predolzio da svoju zaradu pretvorim u klikove na svoju stranicu, gdje bi vjerovatno za svoja 3 klika dobio jedan. To bi ispalo kao neka razmjena linkova u odnosu 1:3,4~ u zavisnosti od toga sta trenutno pise u njihovom tos-u. to nije fer play, onaj fer play koji mi je obecan prilikom prve prijave.
Svjestan sam da ni tih svojih 50eura nikada necu vidjeti ali zrtvujem ih za pravdu.

Pozdrav,
Walter
adnanp je offline   Odgovorite uz citat