Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2007.   #26
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Problem je što se previše ljudi trpa tamo gde im nije mesto.

Naša dev zajednica je mala i nemamo svetski poznate developere koji tuku jake satnice. Realnost se vrti od 10 do 20e sat za iskusniju ekipu, ali to ne znači da je to maksimum koji može da se ostvari.

Svako ko je skenjan zato što radi za 10 ili 15e kada pročita da neko drugi zarađuje 50e treba da se zapita šta to njemu nedostaje da bi mogao da traži i dobije te pare. Iskustvo, reference, buzz, lokacija, karizma, muda da traži takve sume (lupi i ostane živ)?

O ovoj ekipi koja očekuje da posle 2 semestra slušanja Jave ili 15 godina iskustva u Cobolu može da dobije posao od 1500 eura mesečno dok se gazde satiru da donesu dovoljno posla ne treba trošiti reči. Najveća beda je što je neko uložio svoje vreme da pročita njihov CV i eventualno ih intervjuiše.

Citat:
Originalno napisao boccio
Inace, licno sam solidno alergican na ovakve teme... ne znam zasto
Zato što si poslodavac Dok jednom ne smrkne drugom ne svane. Svaki programer (dobar i loš) bi hteo da zarađuje 5000 eura, dok svaki poslodavac hoće da programeri traže što manje para.

Sve mi se čine da će da bude kako ja kvarim omladinu, ali to uopšte nije cilj. Poenta je da se u Srbiji mogu zaraditi lepe pare od programiranja ako dovoljno uložiš u sebe... Samo treba biti realan, vredan i uvek ići napred. Ne možeš da očekuješ ništa veliko ako uložiš malo.

Edit: manja iskravka naših narodnih umotvorina

Poslednja izmena od Ilija Studen : 25. 01. 2007. u 19:50.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat