Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2006.   #45
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Sad je ispalo da tebi odgovaram na postove, ali u stvari cela prica je krenula oko onoga sto je Bojan pisao, a on je ispljuvao skript jezike, po meni bez dobrih argumenata...zato pominjem pljuvanje...

Citat:
Originalno napisao degojs
Interesantno, šta će da se desi kada treba da se sabera 1 i "A"?
Pretpostavljam dobićeš string "1A"?

I šta sad? U bazu podataka u kolonu koja je definisana kao int, hoćemo da upišemo "1A" ? Greška?

Nećeš dobiti string "1A"? Dobićeš grešku za vreme IZVRŠENJA jer program ne može da sabere 1 i "A"? I onda neko treba da gleda kod u mojoj klasi, jer je greška tamo prijavljena?
dobices run-time exception...znaci umesto da ti prilikom kompajliranja program kaze parametri za tu i tu funkciju se ne match-uju, dobice kod prvog pokretanja (a to je ekvivalent kompajliranja za skript jezike) poruku da ti tipovi podataka nisu ok, bilo da ti to javi baza, ili da interpreter prijavi da ne mozes da sabiras broj i text....a kad pogledas call stack videces da je ta greska potekla od tvog poziva... sa druge strane ako posaljes '1' umesto 1, to ce da radi savrseno, dok kod jezika sa striktnim tipovima podataka je to greska, koju ces relativno lako da resis, ali takodje i mnogo lakse i cesce da napravis.

mislim slazem se, jeste lepse ako ti kompajler to odmah prijavi, narocito kod JIT kompajliranja, ustedece ti 10-tak minuta posla, ali nije bas toliko strasno i bez toga, zapravo ono sto ja pokusavam da kazem je da naprosto nije istina da se bez toga ne moze, kao sto Bojan tvrdi...a imas s druge odredjenu dozu gnjavaze koju striktni tipovi podataka i kompajliranje nose sa sobom, koja ce po mom iskustvu da te kosta vise od tih 10 ili 15 ustedjenih minuta....odnosno jeste da ces brze nalaziti greske, ali ces ih mnogo cesce i praviti, jer slanje 'ABC' tamo gde se ocekuje 123 zahteva krupan propust developera (u rangu toga da ne zna koji parametar sta predstavlja), i ne desava se cesto, a greske kod castinga su cesta pojava....tako da je pitanje sta je efikasnije za brz razvoj, retki bagovi koji se sporije resavaju, ili cesti bagovi koje lako resis ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 14. 01. 2006. u 16:59.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat