Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 02. 2006.   #37
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Pazi sad, da ja dobijem mogucnost da iz aplikacije radim UPDATE/INSERT/DELETE/SELECT svake od tabela (kao i komplikovaniji SELECT) meni je potrebno, jednom kad su tabele (i pogledi, ako treba) u bazi gotove, tacno nekih 30 sekundi dok program generise te klase. I gotova prica.
uf, meni i dalje nije najasnija razlika, ali ajde bolje da krenemo sa malo primera koda, tako ce biti jasnije...so I'll show you mine and then you show me yours

Sa bibliotekom koju trenutno koristim, a koja je vrlo slicna phpLib postupak je otprilike:

$db->query('neki_sql');

gde je 'neki_sql' INSERT, UPDATE, ALTER TABLE ili koji god sql query mi treba... Ako radim SELECT onda bi jos trebalo da pokupim rezultate sa :
while ( $db->fetch_next()) { ... }
ili sa
$a = $db->fetch_all();

Sama klasa brine o tome da se (na osnovu podatak iz config fajla ili direktno propertija nasledjene klase) poveze na bazu (ako vec nije povezana), da uhvati greske(poziva registrovanu callback funkciju), da oslobodi resurse kad nisu potrebni, a postoji i varijanta query metode u kojoj radi escape promenjivih:

$sql = "SELECT * FROM nesto WHERE id=? AND ime='?' ";
$db->query($sql, 1, 'pera');

ovo je moj dodatak koji naprosto uradi escape parametara i zameni ih umesto ? u sql upitu (nije pravi sql prepare, jer php drajveri ne podrzavaju to...)

sa $db->num_rows ili $db->affected_rows moze da se proveri koliko je rezultata, odnosno promena izvrseno...

I onda tako za svaku potrebnu operaciju nad svakom tabelom... koliko ce ovo biti citljivo zavisi naravno od komplikovanosti SQL upita (na webu obicno nisu preterano komplikovani), a i od toga koliko onaj ko cita zna SQL

Ajd sad please daj da vidim kontra primer, kako ovo uraditi jednostavnije... ja i trazim nacin da ustedim vreme, zato sam i zapoceo celu pricu...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat