Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 02. 2009.   #15
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Stara tema, ali da dam primer.

Moj blog, aplus.rs postoji već nekoliko godina i *sve* inostrane poslove sam dobio preko njega. Nisam nikoga jurio, nikoga tražio, nikome slao mailove. Ljudi su me sami pronašli i poslali ponude za saradnju. Imam par nekih stranica i tutoriala koji su popularni i cenjeni (ADxMenu i z-index tutorial) i to je linkovano svuda.

Blog ti je posao na dugačke staze - kvalitetni postovi, ne moraju da su mnogo česti, i da su URLovi jako dobri da bi se dobro kotirao pri pretraživanju. Ja sam počeo u septembru 2003, a tek u poslednjih godinu mi redovno stižu ponude za posao. 3-5 mesečno.

Savet: počni da pišeš zbog sebe, ne da bi zaradio, stekao ime, slavu ili ne znam šta. Vrlo je teško ući na A-listu blogera i ja sam se dugo ložio na to, ali sam onda shvatio da je to glupa stvar. Ako se desi da počnu da te prate, onda ok. Ako ne, ništa.
Vrlo je prijatno kada ti neko nepoznat pošalje email i kaže "I like the quality of your work and would like to do this and that... and incorporate Dave Shea's sprites technique" (vidi alistapart.com) a ti im pokažeš sajt koji si radio ranije i gde koristiš tu istu tehniku 2 godine pre nego je taj tekst uopšte objavljen. Takve sitnice vezuju klijenta za tebe i dobićeš tonu poslova.

Piši za sebe, ne za druge.
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat