Tema: Novi pasoš
Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 04. 2009.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Imaju neki "face recognition"-ish software, i kada te uslikaju, softwer daje ocenu kvaliteta fotografije. Valjda ocenjuje veličinu, položaj, brada, oči...uši... i ako je ocena recimo ispod 7 onda mora ponovo da te fotografiše.

Moje iskustvo posle svega što sam video je da mi je savršeno jasno zašto su toliki redovi i zašto to toliko traje, procedura je zamršena (za radnike), naročito što ti skeniraju svaki dokument koji daš (na flatbed skeneru), i valjda to drže u arhivi. Međutim poznavajući naše ljude, verovatno će svaki put tražiti da doneseš iste dokumente da bi ih ponovo skenirali. I kada dodaš tome ženu pred penziju kojoj su uvalili "svemirsku tehnologiju", to ide sporo užasno. Dobra stvar je što bar ne zadržavaju papir, tako da možeš slobodno da poneseš originale.

Nikada nisam previše gotivio one ljude koji rade po tim opštinama i mup-ovima, ali moram reći da u poslednje vreme imam sve više razumevanja. Prošli put kada sam vadio za dete prijavu stana, uverio sam se lično da žena sve podatke (koje ja unesem na onom zahtevu) unosi u računar, pa kada unese, onda ima još jednu svesku u kojoj sve to prepiše rukom, pa onda još jednu u kojoj ponovo upiše isto (?!?!?!?!) i na kraju ima neki delovodnik da bi mogla da zavede pod projem "tim i tim". Nadam se da bar imaju beneficirani staž.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat