Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 06. 2007.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

OK odradio sam sledece:

- kreirao identicnu test tabelu i napunio je sa 15k domena
- dropovao index ovt_ext
- dropovao index whois_ovt
- dodao index whois_ovt_local (whois_status, ovt_ext, ovt_ext_local)

Kao output explaina sada sam dobio:

Kôd:
mysql> explain select id,domain from odm_result_keywords_test where whois_status is null and (ovt_ext  > 0 or ovt_ext_local > 0) limit 100;
+----+-------------+--------------------------+------+-------------------------------+-----------------+---------+-------+-------+-------------+
| id | select_type | table                    | type | possible_keys                 | key             | key_len | ref   | rows  | Extra       |
+----+-------------+--------------------------+------+-------------------------------+-----------------+---------+-------+-------+-------------+
|  1 | SIMPLE      | odm_result_keywords_test | ref  | ovt_ext_local,whois_ovt_local | whois_ovt_local | 103     | const | 16193 | Using where |
+----+-------------+--------------------------+------+-------------------------------+-----------------+---------+-------+-------+-------------+
sto bi trebalo da znaci da sada koristi index.

Poprilicno sam siguran da sam ovaj index probao i ranije, s tim da nisam dropovao ovt_ext index. Zasto je to neophodno? Inace, kada sam vratio index na ovt_ext nista se u explain izlazu nije promenilo, sto bi trebalo da znaci da ovt_ext ne mora da se dropuje?
Inace, treba mi i index na ovt_ext jer se pored ovog chekiranja ista tabela koristi i iz frontenda (za pretrazivanje). Naravno ima mnogo i upisivanja, pa pokusavam da ne dodajem previse indexa da se ne uspori insert.

Sad cu probati da dodam ovaj index (whois_status, ovt_ext, ovt_ext_local) na jednu pravu tabelu (trichavih 2 miliona slogova) pa cu javiti da li funkcionise.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 15. 06. 2007. u 13:36.
dinke je offline   Odgovorite uz citat