Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 07. 2008.   #101
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

@Ivan:
Pa Skype u sustini duplira / sinhronizuje klijente ukoliko koriste istu identifikaciju. Ja recimo imam potrebu da se nakacim od kuce na skype na poslu (skype mi je na poslu non-stop upaljen kao i comp) i sve chatove koje odradim kuci (u tom momentu sam nakacen sa oba compa) sutradan nadjem na poslu u logovima. Nisam probavao voice ali mislim da je to ono sto Dejan spominje.

Da je najgori i nije bash... bar se skype ne moze prisluskivati 'tako sto ces uhvatiti stream' dok ostali VoIP provajderi nemaju nikakvu zastitu i ladno u pola razgovora mozes da upadnes i snimas.


ontopic... procitao sam citavu diskusiju, nisam samo gledao komentare na sajtovima vezanu za ovu odluku ali nigdje u diskusijama (osim sprecavanje pedofilije) nisam nashao 'potrebu' koja se ukazala kako bi se ovaj zakon donio. Znaci sta je iniciralo to? Postoji li negdje javno objavljeno obrazlozenje 'mi smo zakljucili to i to..'?
U Srbiji (ne samo Srbiji, vec citavoj regiji) nije problem nedostatak zakona, ima ih ionako previshe, vec nepostivanje i nedoslednost u sprovodjenju istih. Dok se god to ne sredi, ne moze ni 10000e novih zakona nista da promjene.
Ovaj zakon se u Svici pokusava proturiti vec 10ak godina pa nikako ... uvijek je velika vecina u parlamentu (donjoj sobi) protiv toga. Ne kazem da tajne sluzbe to ne rade, ali to vishe gledam kao izuzetak a ne pravilo.

kako vec kazu .. my 0.02$

Poslednja izmena od misk0 : 25. 07. 2008. u 22:57.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat