Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2010.   #1
cicika
član
Na probnom radu
 
Avatar cicika
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Zemun
Poruke: 37
Hvala: 7
5 "Hvala" u 5 poruka
cicika is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za cicika
Default Kompresija u .NET-u, dekompresija u PHP-u

Zdravo svima i veliki pozdrav onima koji me znaju a nisu mi čuli glasa jako dugo

Dakle imam jedan API na kom jedna od metoda u XML odgovoru vraća jedan deo podataka kompresovan DeflateStream metodom u .NET-u.

Kôd:
<errorCode>blah</errorCode>
<description />
<CompressedData>kompresovan string ovde</CompressedData>
Isprva, kompresija je bila radjena GZipStream klasom iz .NETa, na šta je bilo koja zlib f-ja u PHP ili vraćala data error, ili string uopšte ne bi bivao prepoznat kao GZ kompresovan. Nakon toga, na moj zahtev, kompresija dotičnog stringa izvršena je DeflateStream klasom, medjutim od toga "nema 'leba"...

Esencijalno je da odgovor ove konkretno metode bude kompresovan, jer se njome dohvataju bulk podaci za više korisnika istovremeno.

Dokumentaciju sa php.net u vezi sa gz-funkcijama do sad znam na pamet a na internetu sam uspela da pronadjem minimalan broj tema na forumima koji se time bavi.

Elem, pre nego što zamolim da se kompletan XML za samo tu metodu pošalje kompresovan (imam utisak da će se Apache bolje snaći sa tim nego što se PHP i ja snalazimo), htedoh da pitam da li se neko od vas ikada susreo sa ovim i da li je problem uopšte rešiv.

(na našim serverima se vozi PHP 5.2.11 na testu i 5.2.13 u produkciji)

Tu sam večeras, ako budu bili potrebni detalji
__________________
Use The Force!
cicika je offline   Odgovorite uz citat