Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 08. 2010.   #132
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@oksite: LOL Ti si toliko simpatican momak, da ja ostajem bez teksta. Hvala ti sto si me postedeo da mi objasnjavas o Kanadi, koja je moja drzava i slicne stvari.

E kada bi jos mogao da preskocis i da mi objasnjavas koja je moja politicka orijentacija bio bih zahvalan jer je isto tako bespotrebno. Koga briga.. ??




@dacha (jesi ti stvarno taj neki dacha ili jedan od ove dvojice? Ma nema veze :-)

Dobro sad ima svakakvih brojeva, od-do, itd. Al ajd.

Nego da vidimo: koji je tvoj plan za zavrsetak rata na Pacifiku uz manje zrtve ljudske? Da cujemo?

Aj ti izvrsi invaziju Japana i pacifikuj ih uz manje zrtve. Ja sam negde citao oko 500K Amera i 1.5-2M Japanaca mrtvih.

Ali evo bluz gore kaze vise: oko 1M Amera i ko zna onda koliko Japanaca?

Pa sta je gore???

Vojnici vs civili? Rekoh, u Tokiju je vec 300K bilo mrtvih. Mislis da su to bili ko vojnici? Pa koliko bi bilo jos da se nastavilo tih 3 ili 5 godina?

A i to "vojnici" --- pa to su bili civili juce, neko im obukao uniformu. Pa sad mogu da ginu ladno a?

I zasto? Zato sto neko nece da se preda iako je rat vec izgubljen fakat, sram ga od cara? :-)

Dakle? Da cujem taj alternativni plan?

Citat:
Zamisli da smo mi odmah na početku rata avionima i artiljerijom (sve je ostalo kod nas, u JNA) sravnili Zagreb, pobili 100,000 civila, okončali rat i rekli "spasli smo naše vojnike i mnoge Hrvate koji bi izginuli u predstojećem ratu, opravdano je". Strašno.
(A da nije ostalo skoro sve, rata mozda ne bi ni bilo? Jer kad bi ti opalio jednu, a oni bi vratili jednu. Ti drugu, a oni drugu. I onda bi verovatno bilo stop, ne ide, pa ovi nisu slabiji od nas. I kraj.)

A cekaj, mislim Japan je napao mnoge zemlje pa i SAD posle. To je poznato. Nisam siguran kako je Zagreb .. Beograd? Gde i kada? O kom periodu pricas, mada mi se cini da pricas o 90im jer kazes sve oruzje JNA ostalo kod nas?

Drugo.. problem sa Japancima je MALCICE drugaciji. Oni se nisu predavali. Niti su u svojoj istoriji imali neprijateljsku vojsku na teritoriji onih glavnih ostrva, cini mi se. Tako da je to bilo auuu. Vec su bili obucavali decu da se zalecu ispod tenkova sa bombama. Jesi li cuo za kamikaze? To je bila malo drugacija banda od ove ovamo.

A Hrvati, Nemci, Srbi, Rusi, Italijani, Ameri, Francuzi.. to se predaje kad je situacija izgubljena. Imaju toliko u glavi svi. Pa se predas, pa sta ti bude posle, mozda ostanes ziv, bar ima neke sanse.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat