Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 10. 2010.   #637
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@dacha pokušaću što kraći da budem.
Potpuno se slažem: "Molim te ne zameri mi, znam da je tema velika i da je teško ispratiti šta je rečeno, ali mislim da je kontraproduktivno da se vraćamo na neke davno razjašnjene dileme, jer to izaziva reakciju i ponovo ista objašnjenja, a tema se vrti u krug."
Neslažem se: "Logiku države u donošenju zakona, korist društva i sl. su diskutabilne stvari, ali sa ovom temom nemaju veze." Razlog: Po struci sam ekonomista i ranije objašnjena logika države nije diskutabilna stvar. Njeno razumevanje pomaže da se dublje sagleda slučaj i interes države a samim tim i svih nas koji želimo da živimo bolje, obrazujemo se bolje, mirno spavamo...

Nisam pominjao da li odgovornost prekršajna ili krivična već u nekom od predhodnih postova mi je zamereno da sam rekao da je krivična a sugerisano mi je da je prekršajna. Nisam pravnik i ne mogu detaljnije da tumačim taj deo a zgodno bi bilo da se i neki advokat uključi u diskusiju i pomogne nam oko iznalaženja strategije kako da se problem ispravno predstavi u javnosti.

Pominjao sam o porez jer se na sajtu CINS http://www.cins.org.rs/ pominje priliv novca od 550.000 eura delom sa računa offshore kompanija a nigde nisam našao objašnjenje za tu situaciju za koju su mogući sledeći scenariji 1. Offshore kompanije su u njihovom vlasništvu i novac su transferovali na račun svoje firme u Srbiji. 2. Offshore kompanije su u njihovom vlasništvu i novac su transferovali na privatne račune u Srbiji. 3. Offshore kompanije nisu u njihovom vlasništvu a transferovali su novac na račun svoje firme u Srbiji. 4. Offshore kompanije nisu u njihovom vlasništvu a transferovali su novac na privatne račune u Srbiji.
Svaki od ovih scenarija ima svoju problematiku i vodi ka različitoj strategiji rešavanja.
Za što bolju strategiju kojom bi se momcima medijski pomoglo zgodno bi bilo da imamo što valjanije informacije. To bi pomoglo da se pridobije još više eneregije i drugih članova foruma a i šireg medijskog područja.
Nažalost, ostaje mogućnost i da su stavke optužbe pravno valjane bez obzira na naš emotivni stav po ovom pitanju što moramo uzeti u obzir prilikom izrade strategije jer ako se krene sa kampanjom na pogrešan način jedini koji će imati štetu su upravo momci koje je država stavila na tapet a niko od nas koji bi u takvom pokušaju učestvovali.
p.s. sorry, baš i nisam bio kratak ali se nadam da sam jasno obrazložio.
vidak je offline   Odgovorite uz citat