Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 10. 2008.   #78
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Originalno napisao ikabiljo Pogledajte poruku
Sto se tice privatnosti, trenutno je tako, da ste na 99% sajtova sigurni, one koje niste mozete dodati na black listu, ili jos bolje obavestiti nas. Trenutno radimo na resavanju tog problema, na par nacina. A pritom, ti sajtovi ne drze nijednu stvarno vrednu privatnu informaciju. Jer je to vidljivo svakom na vasem putu do tog sajta, od lokalnog, do globalnog internet provajdera, i sire. I oni to cuvaju i rade sa tim sta im je volja, da vi to i ne znate. Samim tim nijedna stvarno vredna stvar se ne nalazi u tim informacijama, jer sajtovi koji imaju takve informacije i brinu o tome da ih niko ne moze videti. Ako se bas plasis za svoju privatnost, jednostavno ne moras instalirati ekstenziju za browser i miran si, sto se toga tice.
Ma ne morate govoriti o tome kako ste vi to tehnicki rijesili, mene od pocetka ove price malo nervira insistiranje na gore navedenom. Vidite, postoji bitna razlika izmedju cuvanja i logovanja odredjenih podataka ako to zakon nalaze sa jedne strane i dobrovoljnog pristajanja na cuvanje i logovanje podataka u interesu neke kompanije. Druga i bitna razlika bi bila sto je jedno te podatke cuvati i dati na uvid po sudskom nalogu sa jedne strane i otvoriti ih za World Wide pretrazivanje bilo kome sa druge strane. Znaci, ne da to nije isto vec je potpuno drugacije i cisto takvo objasnjenje nije na mjestu.

Nije na vama da prosudjujete da li tako otkrivene stranice sadrze privatne ili vrijedne podatke, jer to ne mozete znati, pa onda nema ni smisla da tvrdite da one ne ugrozavaju nikoga. Svaki URL koji je neko na bilo koji nacin zelio sakriti (nelinkovanjem, sesijom, custom autorizacijom, kripticnim URL-om i slicno) sadrzi potencijalno osjetljive podatke. I to treba da bude osnova sa koje se krece da bih ja i meni slicni pomislili da ste vi svjesni sta radite i da se moze imati povjerenje u vas.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat