Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 06. 2007.   #19
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

^^Ja sam konkretno kada pominjes www.fbi.gov pronasao xss propust pre nekih godinu dana u jednom odeljku www.nasa.gov. Nisi mogao da ownas server nasa-e ili bilo sta ozbiljnije sa tim bugom, jedino zadovoljstvo sto si pronasao nesto u takvom jednom sajtu. Naravno odmah sam prijavio bug posle cega su bolje izfiltrirali formu. I da, niko mi nije kucao na vrata zbog toga
Ti ne zloupotrebis takve stvari, nije to kao sto je onaj englez pre par godina ownao neke .gov servere, sto znaci da je preuzeo root privilegije, imao uvid u mozda zasticene odseke koje ne bi smeo da vidi, pa ga tuzili i osudili, ako se dobro secam.

Alarm u necijoj kuci da proveravas nije isto kao da gledas sajt jer je sajt javno dostupan. To bi bilo kao da je tastatura za sifru na alarmu predvidjena da ljudi kucaju po njoj, svi prolaznici da kucaju. I ti dodjes i ukucas neku kombinaciju i ispise ti da ako potvrdis dobices kljuc od te kuce. I ti se okrenes i odes i jos ostavis pismo ispred vrata sa opisom kako da srede ili makar sta. Ti saznas 'kombinaciju'(recimo RFI vuln) koja ne bi smela da prolazi, i ne iskoristis je, a mogao bi da ownas sistem sa njom, to nemoze da bude ilegalno.

Mozda je moja logika pogresna, ali ja tu ne vidim nista ilegalno, cak dobrotvorni rad.

Poslednja izmena od zark0vac : 19. 06. 2007. u 01:48.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat