Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 09. 2008.   #25
krcko
A suicide bomber!
Certified
 
Avatar krcko
 
Datum učlanjenja: 05.08.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
krcko is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za krcko Pošaljite poruku preko Skype™ za krcko
Default

evo ja sam prvo poceo da radim sa tabelama jer su mi tako pokazali, napravio sam dva-tri lejauta i uzeo (tada) lepe pare. e onda su dolazili malo komplikovaniji lejauti koji jednostavno nisu mogli da se urade pomocu tabela, zato sam onda poceo da citam o tom tableless dizajnu i u pocetku mi se ucinilo dosta komplikovano i sporo... i jeste bilo sporo (ali ne mnogo komplikovano) ali kada sam uradio 5-6 razlicitih lejautova bez i jedne jedine tabele (osim tamo gde je trebalo tabelarno prikazati podatke) shvatio sam koliko je zapravo brze i lakse napraviti lejaut bez tabela (a o lakoci odrzavanja i nadogradjivanja da i ne pricam).

naravno, jednom kad se prebacite na tableless videcete koliko tu ima razlika u browserima (pogotvo ie6 vs others) ali i to se relativno brzo savlada... evo ja vec 2 godine pravim samo tableless lejautove i u 90% slucajeva mogu da napravi cross-browser lejaut "iz prve" tj da razvijam lejaut samo na jednom browseru (firefox) imajuci na umu nedostatke i razlike ostalih browsera (uglavnom ie6) i da lejaut radi u svim browserima bez dodatnog "hakovanja"...
__________________
jQuery addict!
krcko je offline   Odgovorite uz citat