Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 07. 2007.   #33
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
laksha zato sto manje moras da menjas postojece skripte, ili ???

apsolutna putanja je jednostavno najbolja
- nema brige oko imena domena *
- nema dodatnog koda koji proverava gde si *
- radi svuda



* a i ako treba, lako se dodaje
Ne bas. Ono sto sma vec napravio, tu sam resio problem putanja. Ovo sa <base href > mi se cini kako dost zgodno i jednostavno resenje koje uopst epojednostavljuje svo kodiranje.

Ne slazem se sa tobom po pitanju apsolutnih putanja. Kada pravim neku web apliakciju trudim se da bude sto univerzalnija i sto manje zahtevna a jedna od uslova je obicno i taj da apliakcija radi kako god da je instaliras, da li u root ili u poddirektorijum.

Navikao sam da postujem pravilo da se svaki spoljni dokument u HTML-u referencira relativno, jer je to prirodan i lako portabilan nacin. ne jednom mi se deislo da sam sajt koji je zapocet kao poddirektorijum na nekom domenu, posle par godina premestim na zaseban domen. moj pristup omogucava da je preseljenje vrlo jednostavno, a cesto i ne moram da preseljavam nego samo zalepim domen na postojeci poddirektorijum drugogo domena i to radi i na stari i na novi nacin.

Inace, iskopao sam da sam ovaj trik korsiti pre nekih desetak godina u slicnoj situaciji, samo sto sam se s godinama rada u PHP-u navikao da razmisljam da sve sto je dinamicno u dokumentu, resavam u PHP- a ne u HTML-u.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat