Tema: VirtualBox
Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 07. 2009.   #4
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

To je inace Dragi Tata pisao vest ali ja mogu da ti prenesem svoja iskustva, al prvo da probam da pomognem posto sam pre imao slicnih problema:

1. Ako si ukljucio podrsku za vise procesora, to zna da pravi probleme, probaj da to iskljucis (Settings -> System -> Processor, pa slider na 1).

2. Jesi instalirao one dodatke (kad instaliras gostujuci OS u VBox, podigni sistem, uloguje se i onda instaliras te dodatke u isti: Devices -> Install Guest Additions..)?

3. Verzija 3.0 je tek izasla, tako da... mozda nije lose da probas 2.2.4 ako ti 3.0 pravi probleme. Meni je tako 2.2.2 pravila probleme recimo, pa sam je preskocio..




Inace, evo malo vise utisaka od mene koga zanima:

1. imam i Windows (2008, Win7RC, XP) i Linux (Ubuntu 9.x, ovaj poslednji) goste, sve mi radi OK. Stvarno sam super-zadovoljan.

SuSE.. vise se ne secam sta je bilo, da li je radio ili me nesto zezao jos prilikom instalacije. Mislim da je nesto pucao jos prilikom instalacije, pa sam odustao i stavio Ubuntu.

2. Radi fullscreen rezim, radi seamless mod (samo prozore da prenosi na hosta)..

3. Sa Ubuntu 9.x gostom radi bez frke i video akceleracija (tako da mozes da imas one efekte lelujanja prozora, itd ako te zanima :-), a radi OK i prenosenje zvuka na domacina. Cak i YouTube mogu da gledam i slusam, koliko god blesmisleno to bilo I onda jos prebacis u fullscreen, skoro da nemas pojma da je vm.

Dobro, jeste sporije (a i YouTube secka :-), da ne lazem, ali... ne mogu se pozaliti posto je moja masina vec vremesna, procesor je 2 ili cak 3 generacije iza onog sto se danas prodaje (AMD X2 2.2 GHz, 3 GB RAM, Vista SP2), koliko mi se cini.

4. Sad su dodali i probno OpenGL i DirectX i ja sam cak bez frke poterao jedan stariji demo (X2 - Threat) i radi hehehe Doduse ima otprilike 1 FPS ))) Napomena: da bi to radilo (ako vam treba uopste), one dodatke Guest Additions instalirajte u Safe modu, pa posle sa dxdiag proverite da li je 3D acceleration Enabled.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 05. 07. 2009. u 21:13.
degojs je offline   Odgovorite uz citat