Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2009.   #37
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Ovo oko simetricnih i asimetricnih veza je bull****... na fb takodje mozes da ignorises da "ne pratis" nekoga ko tebe prati i obrnuto i to vec dosta dosta dugo.

Ne pljujem twit, ali mi idalje nije jasan.

Ima baš baš dosta tekstova o načinima korišćenja twittera, ali mislim da ne može da se jednostavno "instalira" želja da deliš sadržaje (bilo kakve) sa drugima. Daj unapred da bi nešto dobio, tako funkcionišu društvene mreže. Ali ako ne postoji iskreno interesovanje za ovo, neće biti zabavno a onda ni rezultat neće biti najbolji mogući. Mora da bude zabavno

Jedan od benefita testiranja (bilo čega, ppt-a, koncepta, dizajna banera kao ja pre neki dan...) na Twitteru je pored toga što dobiješ trenutne odgovore i uključivanje u proces donošenja odluka koje donosi podršku te zajednice. Ne pričam o manipulaciji već o kreiranju mreže ljudi i spuštanju rampe ka "publici" tj. njenom ukidanju - na Twitteru se feedback i pomoć dobijaju očas posla. Takoreći, imaš ad hoc mastermind grupu ljudi koji su voljni da ti pomognu, od kojih možeš da učiš... Malo li je na ovu skupoću...

Naravno, uvek treba imati na umu da čovek nije sredstvo već cilj i rezultati ako se ovako postupa mogu biti izvanredni, zapanjujući. People-centered koncept,uključivanje zajednice u posao i posla u zajednicu je dobra strategija, twitter je super kanal za to.
To podrazumeva biti svestan toga da istorija ne počinje od nas, da nismo najpametniji, da ne znamo, ne umemo i ne treba sve sami itd.
I da nismo mnogo sujetni inače... neće poleteti.
__________________
nja
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat