Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 01. 2009.   #10
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

zaista bez zelje da uvredim nekog [inace i Bizinger i Aleksa su mi prijatelji], mislim da bi danas svi zeleli da naprave neki svoj agregator vesti i imaju po 50k poseta kao naslovi.net i vesti.rs.
problem je u tome sto ne znam dokle ce google to da 'tolerise', jer gledano iz njihovog ugla, oni indexiraju milijarde istih vesti koje se umnozavaju na agregatorima u hiljade kopija.....
mislite li da im to ne predstavlja problem, kapaciteti njihovog indexa nisu beskonacni...
a na skoro svakih 15 dana uocim novi agregator u Srbiji... mislim da ih u ovom momentu ima vise od 10 samo u Srbiji.
pa vi sada vidite koliko kopiranja kopijine kopije imamo...
i dokle ce google izdrzati?

druga stvar koju uvidjam je da ljudi otvaraju agregatore sa filozofijom "stavicemo neku joomla rss agregator komponentu, ubacicemo 50 izvora, i imacemo desetine hiljade poseta dnevno".
na zalost, filozofija je pogresna, jer napraviti agregator nije bas tako jednostavan posao, a sa tim gotovim softverskim resenjima nece nista postici.
pricam iz iskustva, jer sam celu proteklu godinu posvetio radeci na vestima, od nule... 365 dana, svakog dana po nesto... i danas ima toliko toga da se uradi...
agregator zahteva dosta posvecenosti... a ljudi uglavnom misle da ce instalirati gotov softver i "to posle samo vozi".
ne... ovde treba bar jedan programer da se posveti samo tome.

da ne pricam sto vam je neophodno i dobro poznavanje SEO, kao i velika backlink+marketing struktura da bi sve to poletelo.
ukratko, vesti.rs ne bi poletele da nisu imale mycity koji im je dao backlinkove i marketing...

savet za ljude koji planiraju agrergator - nemojte ulaziti u ovo tek tako, jer su male sanse da ce vam to poleteti ako nemate snaznu zaledjinu i veliku posvecenost tom poslu.
dokaz - u Srbiji postoje vise od 10 agregatora... mozda cak i 15... a priznacete da ste culi za svega 2-3.... pa je pitanje prosto - zasto uopste niste ni culi za ostalih desetak...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat