Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 10. 2007.   #9
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Uf, uf, uf, ajde polako. Izgleda da nisam pratio predavanje kako treba. Kapiram ja šta je XOR i kako radi. Za šta je onda ~ operator u C-u? Evo vidim u svesci piše samo ~a = komplement od "a"

Dalje, razumeo sam da se maska pravi tako što stavim n jedinica na početku pa pomerim masku u stranu (recimo napravim 00000111 pa pomeram za 2 mesta ulevo i dobijem 00011100) i onda izlaz = ulaz OPERACIJA maska - tako?

Jel može onda neko da mi da klasičan primer. Ako unesem broj 8, i napravim masku 00001110, šta dobijam na izlazu za operaciju XOR?

Pozdrav i hvala unapred. Pišemo se sutra

edit: Degojs, hvala ti, sad tek videh tvoju poruku. Detaljnije ću je analizirati sutra, sad sam stvarno jako pospan a rano idem u školu...
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat