Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2009.   #58
holodoc
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 27.11.2007
Poruke: 71
Hvala: 10
12 "Hvala" u 11 poruka
holodoc is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
A da povezem ovu pricu sa FW, moja glavna zamerka vecini koje sam video je sto idu presiroko i preambiciozno u smislu da budu sve za sve situacije. To naprosto (jako cesto) ne pije vodu, i onda umesto da nesto brzo odradis u 3 linije koda, moras da se rves sa samim sistemom, pises kontrolere, hookove, napravis 4 klase da bi uradio najprostiju stvar.
Potpuno se slažem sa ovom izjavom () iz razloga što koliko sam ja uspeo da primetim većina PHP framework sistema pokušava previše da se fokusira na abstrakciju konkretnih komponenti sistema (što je potpuno paradoksalno) i da ih učini što je moguće proširivim, umesto da se fokusira na proširivost jezgra sistema, tj. onoga što je u suštini najbitnije za osnovni layout aplikacije i njegovo brzo prilagođavanje potrebama razvoja. Posledica toga je veoma loše delegiranje odgovornosti osnovnih klasa koje jednostavno pokušavaju da budu previše generičke i da odrade što je moguće više iako realno većina funkcionalnosti koje nude nije neophodna u konkretnim projektima.
holodoc je offline   Odgovorite uz citat