Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2009.   #60
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pkrstic Pogledajte poruku
Da se razumemo Smarty je dobro zamisljen ali po mom misljenju nepotreban, jer dosad niko dizajnera nije naucio da kodira, kao so ni jedan porgamer nije postao dobar dizajner, cak sta vise ne bih ga preporucio pocetnicima jer im je tesko da shvate kako to funkcionise.
.
zasto svi smrtnici vole da govore da je nesto nemoguce samo zato sto oni to ne znaju.

Od kako radim sa Smarty-ijem, skoro uvek dizajner sredi templejtove. U krajnjem slucaju ja napravim genericke i dizajner ubaci html/css. A ljudi koji sada rade kod mene u firmi poznaju smarty fantasticno, a veze nemaju sa programiranje.

Drugo, ja sam smarty BUKVALNO kao pocetnik u programiranju i PHP-u poceo da koristim (na nagovor zombi-a) i kao osobi sa 2 meseca iskustva trebalo mi je pola sata da shvatim i pocnem da koristim smarty.

Ovde se ne radi da li je neki FM tezak ili lak za shvatanje. Meni nijedan nije tezak, samo su mi neki ocajni jer su pravljeni po ukusima programera koji su ih razvijali a ne po mojim ukusima.

Ja ne volim ORM i slicne principe. Jednostavno volim da vidim sql u kodu. A s'obzirom da jako retko radim neku aplikaciju od nule, i da su to samo aplikacije za moje potrebe (cms-ovi), klasican gotov FM meni licno nista ne znaci. Vec imam sve sto mi treba razvijeno, ili od mene licno ili na netu (swift, smarty, phpthumb..)
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat