Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 03. 2010.   #14
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Imaj na umu i scenario: "Sutra puknete kao tikve" kako da preraspodelite odgovornosti i eventualne dugove u koje nije tesko uleteti?

Ako ulazite zajednicki u posao, dogovorite se na pocetku za procente koji podrazumevaju vlasnistvo nad delom posla (cime delite i rizik i potencijalni profit). Definisite nacin finansiranja troskova, nacin ulaganja i sve ostalo.

A za tu ideju je sve preko 5% previse.
hvala, drugi logican odgovor u celoj temi ali opet, mana mi je jer sam skorman i 3. licu nudim 15% nisam pohlepan, ipak ideja je takva da ne mozemo da puknemo

ako do toga dodje, ugovorom cemo da preciziramo da lice koje ulaze finansije snosi taj "ne uspeh" tj. gubitak ulozenih sredstava, bitno je da ja ne mogu da puknem, kod uvek moze da se proda.. sada ja idem na to ako dodje do prodaje za lupam: 10 miliona a isto mogu na mrezi da zaradim za 10 godina - nista od prodaje koda i mreze! moje kolege imaju malo drugacije razmisljanje po tom pitanju, oni bi se sladili na tudja ledja, jbg ljudi su danas takvi oni bi odmah da se to "zavalja"

dakle kako da postupim u tom trenutku, u pitanju je samo mojih ruku delo? kao da svoja kola prodajem a od mene se ocekuje da pare u za sada ne odredjenom % prepustim
flash_back je offline