Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 07. 2013.   #9
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Tema nosi naziv "validacija ideje" ali mislim da ti ovo svakako nije konačna validacija ideje i da je se ne držiš "slepo" jer je mali broj ljudi koji su odgovorili i pitanje je koliko su/smo svi tvoji potencijalni korisnici (lično ne koristim takve appove ali i trenutno ne putujem zbog posla). Sa druge strane, ovo možeš smatrati još jednim mestom gde si dobio neku povratnu informaciju pošto validaciju ideje ne možeš uraditi jednim pitanjem na forumu.

Neki moj predlog za još bolju validaciju ideje ti je postavljanje nekog teaser sajta (sa subscriptionom) kako bi tu ideju predstavio svetu ispitao kakvo je interesovanje. Kada sakupiš npr. 1000 subscribera možeš im poslati i neku anketu sa konkretnim pitanjima na osnovu kojih ćeš moći da dobiješ dodatne informacije ili beta-testere (evo par tema za pomoć - link, link, link i link)

Sa druge strane, nisi naveo koje tržište ciljaš - domaće ili globalno, ali ako ti je ciljno tržište Srbija spremi se na "debeo" (ali baš, baš debeo) rad i ulaganje, stim što je i neizvesno koliko ćeš moći realno da zaradiš (nisi naveo biznis model pa ne znam kako planiraš zaradu). Ako ciljaš globalno onda sigurno možeš imati više sreće (domaće VS globalno tržište)

Naše iskusvo sa MagelanApp (poslovna web aplikacija za turističke agencije) je da je tržište prilično nerazvijeno. Glavni razlog za to je svest ljudi koja još uvek nije daleko evoluirala od devedesetih godina (mada to nije samo u turizmu) i za neke su papir, olovka i digitronče još uvek "sve i svja", čak i u 21. veku obilatom tehnologijama. Ono što je još gore jeste da je mnoge čak i sramota da pitaju ukoliko nešto ne znaju, što nam je pa tek nerazumljivo. Iz gornjih razloga smo se okrenuli globalnom tržištu i nekim novim aplikacijama.
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat