Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2012.   #19
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Komplikovanije, ali u "skladu" sa UX na mobilnim platformama je da sa dovlacenjem inicijalnog javascripta, dovuces i neki konfiguracioni fajl (obican js fajl) koji ti cuva podatke o trenutom korisniku, kao i page stack kome moze da on pristupi. Tako da ako je na stranici 5, a nema pravo da vidi str. 4, vec samo 1 i 2, onda prakticno swipe-left ga vodi na prvu koja je u onom konf fajlu ili stranicu 2 po ovom primeru. Takodje je i ovo resenje optimalnije, jer radis samo prefetch za stranicu za koju korisnik ima autorizaciju.
A gresku da nije autorizovan treba prikazati tek kada odradi nevalidan swipe, jer ako je na stranici 2 on niti zna da je odradjen prefetch niti ce kao sledecu akciju da odradi bas to. Mozda ce samo da zatvori app.

Sve zavisi od situacije, od same logike aplikacije, nemam celu sliku pa je ovo na prvu loptu. Postoje jos neke varijante, ali zavise od sire price i organizacije aplikacije. Valjda ces izvuci nesto odavde.
ovo zvuci odlicno i svakako optimalno. napravi se prefetch samo onih koje smije vidjeti i na osnovi toga se slozi i swipe-flow, nazovimo to tako.
ono sto je meni bilo maglovito je ta promjena paradigme: nemamo klasican request vec onaj koji se dogadja u pozadini, a na osnovi njega treba definirati ponasanje onog sto je vec na ekranu (200/403 prefetcha u pozadini odredjuje swipe ponasanje trenutne stranice).

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
//edit
Backbone.js ili varijante tipa ember.js. spine.js, su bas i napravljene za neke ovakve varijante, posto vec radis sa jqueryjem. Mozda da odvojis 2-3 dana i probas da vidis da li ti odgovara.
cini se da cu morat.
vidjet cu koliko mi je lako/tesko implementirati ovaj flow bez njih (jer imam trenutno prilicno ograniceno vrijeme), ali ocito u svakom slucaju vrijedi pogledati.

puno ti hvala, sad je dosta toga jasnije!
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat