Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2010.   #13
MaxMagnus
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 26.11.2007
Poruke: 36
Hvala: 18
3 "Hvala" u 1 poruci
MaxMagnus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Off Topic: ja moram priznati da u jeziku poput php-a ne vidim potrebu za tolikim OOP formalnostima, base klasama, interfejsima i sl... meni se ta Zend filozfija ne dopada, ako hoces javu, programiraj u javi, nemoj od php-a praviti javu po svaku cenu... napravi se duboko stablo nasledjivanja, funkcije pozivaju fuinkcije, koje pozivaju funkcije, itd... i onda se cude zasto im se sajt vuce cim skoci poseta... just my 2 cents
ne razumem ovakav stav? MVC, Factory, Strategy... sve su to korisni patterni, koriste se u mnogim jezicima, predstavljaju best practice u razvoju aplikacija. Duboko stablo nasledjivanja. sta to znaci? 27 nivoa dubine! funkcije koje pozivaju funkcije? pa zar to nije osnova ponovne upotrebljivosti koda. zar treba ja sve da ih pozivam sam... jasno mi je ako se pishe neki CLI skript, da je glupo dizati full stack FW za neki prosto zadatak. ne gadim se ja od proceduralnog programiranja u PHPu, daleko od toga, ali razvoj FWa je isto sto i kutija alata za jednog auto mehanicara.

sto se tiche dubine stabla nasledjivanja, prizajem da sam i ja svojevremeno znao da pretaram, ali cak ni tad nisam isao nesto extremno "duboko". sad kad je nivo veci od 3-4 (ne racunajuci base name, kao npr Zend) stanem, ponovo pregledam kod i preradim stvari. naravno ovaj problem je mnogo "manji" prelaskom na namespaces...

kad se nekome sajt vuche, ne mislim da to ima samo veze sa ovim stvarima koje si ti naveo. ako neko ne zna da isprojektuje aplikaciju ili bazu, apsolutno je nebitno ovo sto si ti napisao. vidjao sam aplikacije koje za proste stvari izvrse stotine (100+) SQL upita samo da bi prikazale 100 rekorda iz baze. mislim stvarno ... pa sve preko 5 upita po "standardnoj" strani nema smisla...
MaxMagnus je offline   Odgovorite uz citat