Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2007.   #92
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja kao ateista, ali ne i antiteista, nikada nikog nisam ubeđivao u nepostojanje boga ili da su sva ta verovanja u suštini bezveze, idem prijateljima na slavu i od srca im čestitam, ali se zato svaki drugi novopečeni vernik isčuđava nad tim što ne postim, što neću da se venčam u crkvi, što ne slavim slavu niti božić i to je ono što me nervira i gde ja ne povlačim jasnu razliku između sekte i "legitimne" religije jer su i jedni i drugi podjednako dosadni, samo ovih drugih ima mnogo više pa su samim tim i dosadniji. Sektaše uz to i ne poznajem pa im samo zalupim vrata, a ove druge moram da trpim.

Po meni mnogo toga polazi iz porodice. Mene niko nije vaspitavao u tom duhu i malo je glupo da se ja sad uključim u tu priču samo zato što je to danas IN.

Ja naravno radim kao i svi drugi, nikom ništa nisam ukrao, nikom ništa ne dugujem, ali sam ja eto nevernik jer na veliki petak volim da se omastim dobrim burekom, dok u zemlji caruje kriminal i korupcija, ali bitno je da se jede riba na taj famozni petak i svi srećni. Svi su do pre 15 godina bili komunisti a sada su odjednom pronašli boga u sebi. To je onaj dvolični moral koji me, uz to lobiranje da se i ti priključiš toj kolektivnoj euforiji, najviše nervira po pitanju vere i crkve kod nas.

Sa druge strane, veoma sam fasciniran religijama i kako uspevaju da se tako dobro prime i održe kroz vekove, no mnogo više me impresionira Islam od Hrišćanstva, naročito u poslednjih par godina kada sam često posećivao muslimanske zemlje (čitaj: ne treba viza). Hrišćanska crkva je ubedila 10-20% ljudi u svojim zemljama da jednom nedeljno odu u crkvu i zadovoljni su tim uspehom, ali u Islamskim zemljama 100% ljudi se moli Alahu
svakog dana po više puta. E to je već uspeh!

Inače, da sve ovo nema veze sa IT forumom, naravno da nema...
mileusna je offline  
3 članova zahvaljuje mileusna za poruku: