Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2008.   #23
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Jasno je da su mišljenja potpuno podeljena, od How to screw your Web site with nofollow (seo-theory.com), do Sculpting with Nofollow Works Pretty Darn Well (seomoz.org), a gde je istina... Verovatno negde u sredini.

Meni teorija o značaju 'isključenja' par stranica (About i sl) nije realna, čak mi se čini loša (ne gledajući samo PR), osim ako se radi o stranama kao što su Login i slične. Ono gde za mene "nofollow" ima najveći značaj jeste izostavljanje višestrukih (dinamičkih) linkova ka istim stranicama, koji dovode do povećanja broja stranica i preko 100 puta (može i mnogo više), realnog rastakanja PR-a, potencijalno štetnog efekta dupliranja sadržaja... Ovo nastane kada na stranici sa nekim proizvodima (kod mene, trenutno, automobilima) postoje linkovi za sortiranje po nekoliko kriterijuma, zatim linkovi za brze pretrage (auti sa klimom, auti na dizel i sl), a tu je i paginacija... Kako svi ovi kriterijumi mogu kombinuju, to dovodi do neverovatnog broja kombinacija i isto toliko linkova tj. stranica sajta, pri čemu su 95% beskorisni duplikati (umesto 50 stranica, Google indeksira 1250)!
mozes biti siguran da je google resio duplicated content, jer bi u protivnom prso...
mislim... svi ti forumi... imaju po 2-3 url-a za isti sadrzaj... pa rss agregatori.....
google je to sigurno resio, i ne penalizuje dupli sadrzaj...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat