Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 08. 2007.   #1
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default Izbor PHP Framework

ok - pretrazio sam forum na nekoliko nacina, i nisam nasao odgovor koji mi treba, pa cu biti "blunt" i pitacu tacno ono sto me zanima:

koji PHP Framework vi koristite, i zasto?

vidim da je u fokusu ili CodeIgniter, ili CakePHP, ili Symphony, a svi ostali "zaostaju", (ili mi se barem tako cini? o.O), ali me zanima kako i koliko ce to meni ubrzati rad u ovom smislu ->

ocu da:

1) imam reusable module, tipa userControl, accessCheck za svaku stranicu i sl, i da to samo implementiram u svoja CMS resenja bez razmisljanja, i kasnije prosirujem dozvole po potrebi

2) reusable table control.

ovo pod 2) je ruzno receno, ali grubo, ko god da je radio sa frejmworkom, zna sta je "SCAFFOLDING".

dakle, imam tabelu "proizvod", koji ima polja u bazi, npr:
- item_id, int, PK, autoinc.
- item_name, varchar (255)
- item_price, int
- group_id, int, FK

i sada da ocu da imam "brzi nacin" za klasicnu kontrolu: VIUD (View Insert Update Delete).

scaffolding radi tacno TO, ali "nije preporuceno" za korisnike, vec samo za debugovanje developera. :-/

evo konkretno, nisam bio lenj, danas sam procitao kompletnu literaturu i dokumentaciju za CodeIgniter, ali nekako nisam siguran da li mogu da "utilizujem" takvo resenje za sebe, da mogu da "stancam" CMS relativno brzo i lako, a specificne stvari bi svakako pisao od nule

jel' moze neko da mi kaze da li postoji framework za mene, koji bi mi omogucio tacno to? jel' CodeIgniter moze da radi TO? da pravim nezavisne module i kasnije kada pravim novi CMS, imam klasican kostur, ubacujem sve sto mi treba a ranije sam napisao, i posle eventualno prosirujem stvar za specificne zahteve klijenta.

hvala na vremenu, izvinjavam se ako sam ponovio temu, i hvala sto ste citali ovako dug post, hteo sam da budem eksplicitno precizan.
dootzky je offline   Odgovorite uz citat